loader

На Вербну неділю поклонялися святині


У Вербну неділю в Церкві Успіння Пресвятої Богородиці м. Бережани на Тернопіллі уперше, за благословенням Вселенського Патріарха, перебував Хрест зі священною часточкою Чесного і Животворчого Древа Господнього, на якому більше двох тисяч років тому був розп’ятий Ісус Христос. Святиня прибула до нашого краю зі Свято-Володимирського кафедрального собору м. Києва й перебувала вже у кількох сільських храмах.
Історія віднайдення Чесного і Животворчого Древа Господнього вражає. Ще в часи римського імператора Костянтина Великого його мати Олена, дбаючи про християнську віру, не могла змиритися з тим, що місце страждання Спасителя та інших святинь перебувають у забутті. У 324 році вона здійснила подорож у Палестину, відвідала Єрусалим і там знайшла Животворчий Хрест Господній. Єрусалимський патріарх Макарій воздвиг (підняв) знайдений 326 р. Оленою хрест, після чого у різних місцях почали будувати храми на честь цієї знаменної події. Один із них заснувала сама Олена на місці знайдення хреста в Єрусалимі.
У 614 р. перси напали на Палестину, що належала Візантії, розграбували Єрусалим і забрали Хрест Господній, який був захований на 14 років. Імператор Іраклій 628 р. переміг персів і повернув святиню. Частки святого древа тепер перебувають у різних соборах. Зокрема – й у столичному Свято-Володимирському кафедральному соборі. Про це розповів настоятель храму отець Микола Томащук.
Поклонитися святині в бережанській Церкві Успіння Пресвятої Богородиці мали змогу всі парафіяни, мешканці та гості міста й сіл району, чимало яких взяли участь у Святій Літургії, після якої відбулося миропомазання й освячення вербових гілок. Миропомазання, до речі, здійснювалось миром із мироточивого образа Матері Божої з монастиря Скит Манявський. Цього ж дня у храмі читався «Акафіст до Воздвиження Чесного Хреста Господнього», під час якого вірні поклонялися Хресту заради духовного спасіння.


Курс Биткоин (bitcoin)