loader

Список вимираючих тварин очолив дивовижний скат-пилорил

Список вимираючих тварин очолив дивовижний скат-пилорил

На початку грудня опублікували Evolutionarily Distinct and Globally Endangered (EDGE) – це перелік найбільш еволюційно відокремлених видів, що знаходяться на межі вимирання, пише Платформа. Тобто це ті істоти, у яких дуже мало еволюційних родичів – схожих видів. Типові учасники рейтингу EDGE – нетривіальні тварини, наприклад єхидна, трубкозуб чи панголін.

Цього року список очолив пилорил або риба-пила. Це дивовижний скат, що пережив динозаврів і більше схожий на акулу з величезною зазубреною пластиною на морді. Незважаючи на свою вражаючу зовнішність, це абсолютно безпечні для людини риби – свою пилку вони використовують для пошуку дрібної живності в піску. Цікаво також те, що вони народжують живих дитинчат, а не відкладають ікру.

Ця риба-пила зберіглася тільки в чотирьох ізольованих популяціях в тропічних морях, річках і озерах. Головна загроза для неї – знищення людиною середовища її проживання і вилов заради незвичайної морди і шкіри, з якої раніше навіть робили взуття.

Вчені вже пропонують заходи з охорони цієї рідкісної риби, які включають захист на національному рівні, скорочення ненавмисного видобутку (це коли рідкісні риби випадково потрапляють в сітки промислового вилову), а також збереження і відновлення їхніх природних місць існування.

Окремий список для екзотичних видів EDGE важливий, оскільки часто вони є єдиними, хто вижив зі свого роду або навіть більш високого таксономічного рангу. При цьому такі види, як правило, погано досліджені, часто відрізняються незвичайною зовнішністю, способом життя і поведінкою, а крім того, цікавим набором генів. Це унікальна і незамінна частина природної спадщини, яка зберегла до наших днів історію своєї еволюції. Але може не вберегти її далі – і в основному через людство.

Читайте також: Уперше у світі немовля народилося з матки, пересадженої від мертвої жінки


Джерело статті: “https://expres.online/science-and-technology/spisok-vimirayuchikh-tvarin-ocholiv-divovizhniy-skat-piloril”

Курс Биткоин (bitcoin)