loader

Кіпрська церква оприлюднила свою позиції щодо автокефалії УПЦ

Кіпрська церква оприлюднила свою позиції щодо автокефалії УПЦ

Кіпрська православна церква оприлюднила свою позиції щодо автокефалії Української православної церкви

Зокрема, офіційний сайт Кіпрської церкви поширив заяву, яка стосується різних публікацій в ЗМІ щодо позиції її предстоятеля, архієпископа Хризостома з українського питання.

"Кіпрська Церква підтримує добрі стосунки з усіма помісними православними Церквами, від Вселенського патріархату і до наймолодшої Церкви Чеських земель і Словаччини, а також, зі Святою Російською Церквою. У цей критичний момент ми закликаємо усіх уникати публічних заяв з різкими заголовками, які тільки погіршують ситуацію", — цитує заяву Кіпрської церкви видання Сerkvarium.

Кіпрська церква сподівається, що всі проблеми будуть вирішені у "відвертому діалозі з любов’ю" і висловлює готовність будь-яким чином сприяти в цьому напрямку.

Додамо, що на думку ЗМІ, Єрусалимський патріарх вже підтримав Константинополь в конфлікті з РПЦ через автокефалію Української церкви.

Священний Синод Румунської церкви закликав Вселенський патріархат і РПЦ знайти спільне рішення в ситуації, що виникла навколо автокефалії УПЦ і зберегти єдність віри та "пастирської адміністративної свободи".

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акта про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві стравропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Української церкви.

За словами предстоятеля УПЦ КП Філарета, томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на об’єднавчому соборі.

15 жовтня Синод РПЦ ухвалив рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем через підготовку Фанаром автокефалії Української православної церкви.Тепер за молитву в "заборонених" храмах Константинопольського патріархату священнослужителів Російської православної церкви чекає покарання, а віряни будуть зобов’язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Крім того, глава РПЦ Кирил заявив, що Константинопольський патріархат, визнавши канонічність УПЦ КП і УАПЦ, впав у розкол.

Константинопольський патріархат не буде розривати відносин із Російською православною церквою і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що РПЦ рано чи пізно буде змушена змиритися з рішеннями Синоду Константинопольського патріархату щодо Української церкви.

Архієпископ Тельміський Іов в інтерв’ю ВВС заявив, що з 11 жовтня 2018 року ієрархи всіх українських церков в очах Фанара мають однаковий статус — кліриків Вселенського престолу. Таким чином, з канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує.

Владика Іов зазначив, що Вселенський патріарх має абсолютне право проголошувати автокефалію, це його привілей, якщо ж РПЦ сумнівається щодо цього, вона повинна відректися від власної автокефалії. Іов припустив, що стосовно РПЦ будуть застосовані "певні рішення" у разі продовження опору автокефалії Української церкви.

Боротьба проти надання автокефалії Українській церкві: на які кроки готова піти РПЦ

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/kiprska-tserkva-opriljudnila-svoju-pozitsiji-shchodo-avtokefaliji-upts-2506164.html”

Курс Биткоин (bitcoin)